Громадськість просить ВР дозволити канабіс у медицині та науці (відео)

Дозволити використання канабісу в медичних та наукових цілях. Саме з таким закликом звернулися до Верховної Ради України представники громадськості. Відповідну петицію вже зареєстрували на сайті парламенту.

Її ініціаторами виступили 16 громадських організацій та благодійних фондів.

«Він має стати речовиною, яка перебуває в контрольованому обмеженому обігу і може використовуватися в медицині. Так само використовується морфій, амфетамін, з яких виробляються медпрепарати, які стандартизуються, проходять контроль якості і незаконний обіг яких переслідується за законом», — заявив адвокат Геннадій Шабас.

Нині в Україні від 2 до 3 мільйонів людей потребують використання препаратів на основі фітоканабіноїдів — активних компонентів, що містяться в коноплях. За кордоном медичний канабіс використовують під час лікування хронічних болів, анорексії, посттравматичного синдрому, астми, артриту та інших захворювань як у дорослих, так і у дітей.

«Ми приймаємо препарати, які нам призначали, але вони не блокують її напади на 100 %. Таке захворювання за кордоном лікують за допомогою складових канабісу, канабіноїдів, і лікують доволі таки успішно. Після того як припиняться напади, мова може йти про те, щоб займатися її реабілітацією», — розповіла мати дитини з синдромом Леннокса-Гасто (одна з форм епілепсії) Ольга Ткаченко.

Представники благодійних та громадських організацій запевняють: легалізація канабісу в медичних та наукових цілях не означає її широкого використання серед українців.

«В Украине на нелегальном рынке это доступно. Мы хотим, чтобы стало доступно больным людям лекарство, а не просто марихуана, которая продается на улице, лекарство, которое разрабатывают ученые, которое применяется за рубежом, потому что у лекарства очень четкое определение — оно купирует боль. И точка», — зазначив голова координаційної ради БО «100 % життя» Дмитро Шерембей.

Підтримати петицію кожен охочий може на сайті Верховної Ради. Збір підписів триватиме ще три місяці. Для того, аби звернення розглянули у парламенті, потрібні 25 тисяч голосів.

30 января, 2019 19:01