Долю українських моряків вирішують у Москві (відео)

Дванадцятьом морякам Лефортовський суд Москви продовжив термін арешту до 24 квітня.

Усіх підсудних поділили на 6 груп по 4 чоловіки, аби ухвалити рішення в один день. Моряки відмовилися давати будь-які свідчення. Додамо, дозволу зустрітися з підсудними українська омбудсмен Людмила Денісова не отримала. Причиною вважає тиск на моряків та їхніх родичів з російської сторони.

«Розгляд, як нам відомо, буде у закритому режимі, що означає, що російській стороні є, що приховувати у справі наших моряків. Я думаю, все вже вирішено і всі вказівки ФСБ суду дані», — зазначила омбудсмен Людмила Денісова.

Адвокати наполягають на тому, що тримання моряків під вартою недопустиме, адже для військовополонених російська сторона мала б організувати табір.

Втім, у Росії захоплених моряків не вважають військовополоненими.

«Цю справу мають розглядати як виняткову, і це дає підстави нам вважати, що Росія порушує Міжнародне право, відправивши моряків у той спосіб, який вони роблять. Ми повинні наполягати на тому, що усі ці люди мають бути звільнені негайно», — повідомив адвокат Ілля Новіков.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські силовики у Керченській протоці відкрили вогонь по бронекатерах «Бердянськ» і «Нікополь» та буксиру «Яни Капу». 24 українських моряки потрапили у полон.

15 января, 2019 21:35