Одесса
6 Co
USD

Держава не може забезпечити житлом переселенців (відео)

Відсутність житла — одна з найважливіших проблем, яка стоїть перед внутрішньо переміщеними особами.

Громадські активісти переконані, що це питання мають вирішити державні програми, проте не всі вони працюють. Ще одна проблема — незначна фінансова допомога, яка надається переміщеним особам на оренду житла.

«У 2018 році, на початку, було підвищено розмір виплат студентам з числа внутрішньо переміщених осіб та учням навчальних ПТУ. Наразі планується врегулювати деякі питання щодо доставлення цих виплат особам з інвалідністю 1 групи і особам, які не здатні до самообслуговування. Бюджет у нас обмежений, тому поки говорити про підвищення цієї допомоги немає можливості», — заявив заступник начальника відділу надання адресної допомоги ВПО Мінсоцполітики Євген Кривошеєв.

Поки для переселенців діє лише одна загальнодержавна житлова програма. Вона передбачає надання 20-річного кредиту на квартиру під 18 % річних. Допомогти переміщеним особам із наданням житла в кредит також можуть місцеві органи влади, проте все залежить від їхньої ініціативності та спроможності. Нині на обліку в Міністерстві соцполітики перебуває півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб.

10 января, 2019 15:19