Брудних безхатьків не приймають у лікарнях Одеси (відео)

Не помився — на флюорографію не потрапиш. В Єврейській лікарні відмовляються приймати брудних безхатьків.

Медики переймаються, що після них у кабінетах неприємно пахне, а одесити можуть підхопити педикульоз. Проте помитися людям без певного місця проживання ніде. Мийні пункти вже давно не працюють, а волонтери організації «Деполь Україна», єдиної у місті, де бездомні можуть прийняти душ, відмовляють тим, хто приходить без флюорографії.

Проблема набула масштабів із початком роботи наметів для обігріву. Волонтери бояться, що безхатьки з туберкульозом можуть заразити інших. Тому їх відправляють на флюорографію.

Раніше у лікарнях таких пацієнтів мили. Та зараз їх надто багато, скаржаться медсестри. Після того, як в Одеській міській клінічній лікарні № 1 довелося відмити одразу 12 бездомних, медики відмовилися їх приймати.

Вирішити проблему намагалися на засіданні депутатської комісії з питань охорони здоров’я. Проте згоди не дійшли. Серед можливих варіантів: обладнати душові у міському центрі для бездомних або ж застосовувати мобільний флюорограф.

«Волонтерские организации берут на себя большую работу по организации самой палатки, а эту медицинскую часть мы должны взять на себя. Проблему, которую мы ранее обсуждали, как-то будем комплексно решать: где-то это 1-я больница, где-то — центр на Циолковского, на Балтской дороге. Ну я не знаю, я сейчас с вашим предложением, чтобы где-то в каком-то подвале поставить санпропускник, … это не проектор, который можно понести», — зазначила віце-мер Одеси Світлана Бедрега.

17 января, 2019 19:30