Одесса
5 Co
USD

Близько 8 тисяч людей щорічно занедужують на рак в Одеській області (відео)

Три тисячі з них — гинуть від онкології. Такі уточнені дані навів Олександр Заволока, завідувач мамологічного відділення обласного онкодиспансеру. Там на обліку зараз перебуває 70 тисяч хворих.

Фахівці кажуть: найбільш ефективне лікування — лише на ранніх стадіях. Однак на них у нашому регіоні онкологію виявляють менше ніж у 50 % випадків. Хоча рак — не тільки проблема сучасної України.

«Во всём мире растёт онкологическая заболеваемость, в том числе и в Украине. И на то есть объективные причины. К сожалению, они не поддаются коррекции. Это, как правило, вопросы экологии. Это, как правило, вопросы социального быта. Как правило, вопросы увеличения продолжительности жизни населения. И снизить заболеваемость, к сожалению, не удаётся нигде в мире», — прокоментував завідувач мамологічного відділення ОООД Олександр Заволока.

Фахівці вважають, медицина зараз йде шляхом своєчасного виявлення раку і відвертання розвитку передпухлинних захворювань. А ще — правильного комплексного лікування вже виявленої онкології.

За статистикою, у чоловіків за захворюваністю та смертністю на першому місці — рак легенів. На другому — рак передміхурової залози. У жінок — рак молочної залози, колоректальний рак та онкогінекологічні захворювання.

«Поэтому мы призываем, что каждая женщина должна как минимум один раз в год найти время и посетить гинеколога, для того чтобы у неё провели осмотр, обязательно взяли мазок на цитологическое исследование», — зазначив головний позаштатний онкогінеколог ДОЗ ООДА Олександр Марченко.

Медики вважають, що підвищити кількість людей, що подолали онкохвороби, можуть скринінгові програми.

«На сегодняшний день реально в нашей стране работает только одна скрининговая программа — программа выявления рака шейки матки. Поэтому коллективом онкодиспансера, главным врачом онкодиспансера Олегом Валерьевичем Лукьянчуком проводится большая работа, чтобы разработать эти скрининговые программы и внедрить их на просторах нашего региона», — повідомив Олександр Заволока.

Фахівці кажуть: ефект від скринінгових програм стане відчутним приблизно через чотири-п’ять років після їх введення.

28 января, 2019 20:21