Одесса
34 Co
USD

Бабуся одеського моряка Андрія Новічкова, якого два роки утримували в Ірані, зустріла онука вдома (відео)

Звільнений одеський моряк Андрій Новічков, який з лютого 2017 року перебував в іранській в’язниці, повернувся до рідного міста, де він нарешті зустрівся зі своєю бабусею.

«Всем огромное спасибо, кто прилагал какие-то усилия, кто помогал, всем спасибо. Кто не мешал, тоже спасибо. Два года в тюрьме… Они предложили мне признать свою вину, заплатить три тысячи долларов штрафа и поехать домой на следующий день, но нема дурных», — зазначив Андрій Новічков.

«Самое большое облегчение, что 747 дней мытарства моего Андрея позади, в конце концов восторжествовала правда. И я хочу поблагодарить, в первую очередь, нашего президента Петра Алексеевича Порошенко, который подписал указ, как обратились к нему, чтобы это иранского гражданина помиловали и после помилования Андрея отпустить должны были из иранской тюрьмы “Эвин”. На сегодняшний день, когда мне в половину третьего позавчера позвонил Петр Алексеевич Порошенко, поздравил с Рождеством, с Новым годом и сказал, что он знает об Андрее и что в свое время ему предлагали принять Ислам, а он сказал, что он православный, а ему говорят: “Вам статья расстрела или повешенья”, он сказал: “Если по вашим законам это положено, то я вины своей не имею, не признаю, и вину свою не держу», — розповіла бабуся звільненого моряка Олена Вірановська.

Наразі Андрій бажає побути із рідними наодинці й оговтатися після всього, що йому довелося пройти. Моряк заявив, що найближчим часом готовий піти у новий рейс, бо потрібно якось розраховуватися з боргами.

Нагадаємо, Андрію Новічкову загрожувала смертна кара в Ірані. Його звинуватили в доведенні до самогубства одного з членів екіпажу, хоча прямих доказів його причетності так і не знайшли, а родичі загиблого претензій не мали. Однак іранська сторона не випускала одесита з ув’язнення.

У зв’язку з цим бабуся моряка, його єдина родичка, записала відкрите відеозвернення до президента Петра Порошенко з проханням про допомогу. Той підписав рішення помилувати іранського шпигуна, заарештованого в Україні, та обміняти його на Новічкова.

10 января, 2019 17:06