За 10 років в Одесі всього 32 дитини-сироти отримали житло (відео)

За 10 років в Одесі всього 32 дитини-сироти отримали житло — кажуть активісти-правозахисники.

А кожна п’ята особа в Україні, що отримала від держави квартиру, не змогла туди вселитися у зв’язку з непридатністю приміщення для мешкання. У 2018 році на квартирному обліку в Україні перебувають понад 27 тисяч дітей-сиріт, які потребують поліпшення житлових умов.

Громадські активісти запевняють, що є значні недоліки у використанні коштів, які виділяються на придбання житла.

«За 2017 рік і 9 місяців 2018-го використано менше половини виділених коштів і перш за все через недоліки і прогалини в порядку їх використання. Значну частину коштів використано з порушенням бюджетного законодавства. Житло купують без застосування процедур публічних закупівель та експертного оцінювання майна», — повідомила керівник ГО «По захисту прав дітей-сиріт» Тетяна Бойко.

За даними громадських діячів, проблеми дітей-сиріт, пенсіонерів та тих, що лікується у психіатричних закладах, стоять дуже гостро.

«При проверке интернатов нами было обнаружено, что 80 % бюджета идет на содержание чиновников, а не на подопечных. Много экономических, уголовных и правовых нарушений. Мы вынуждены уже обращаться в Организацию Объединённых Наций по защите прав человека в Украине, что нарушаются и не выполняются права такой категории граждан, как дети-сироты, инвалиды и старики. И власти не реагируют на наши сигналы, на сигналы общественности», — зазначила Тетяна Бойко.

17 декабря, 2018 19:35