Високотехнологічни рішення зменшать корупцію та покращать економіку (відео)

Розумні високотехнологічні рішення здатні послабити корупцію, бюрократію та кризу недовіри до влади, а також вплинути на зростання економіки.

«Якщо багато різних речей замінити алгоритмами, то ефективність буде значно більшою. Жодна реформа в Україні неможлива без використання інформаційно-комунікативних технологій. От вчора, наприклад, не було 3G, 4G-інтернету. Сьогодні люди без інтернету не можуть уявити життя. Навіть діти», — зазначив координатор напряму «Е-демократія» програми EGAP Сергій Карелін.

Головні завдання України сьогодні — зменшити цифровий розрив між громадянами, адже чимало людей, особливо літнього віку, не вміють користуватися комп’ютером та інтернетом. Водночас чимало електронних сервісів уже сьогодні долають такі проблеми, як бюрократія, черги та хабарництво, й розбудовують електронну демократію, в якій кожен може впливати на владу.

«Використання от таких розумних технологій дає можливість побачити народний порядок денний, що їх турбує, долучити людей до того, щоб передати повноваження, щоб самостійно управляти якимись об’єктами, які людей найбільше цікавлять», — повідомив голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко.

За словами експертів, високі технології, штучний інтелект та автоматизація не зменшують ринок праці: технологічна революція прибирає тільки старі професії. Натомість одразу ж з’являються нові популярні спеціальності. Зокрема, у сфері послуг.

12 декабря, 2018 19:02