В Україні наступного року більшість медпослуг стануть безкоштовними (відео)

З 1 липня 2019 року пакет безкоштовних медичних послуг для українців значно розшириться.

Крім 12 видів аналізів, до переліку внесуть і обстеження: 5 видів рентгенів, 6 УЗ-досліджень, ехо серця і навіть операції одного дня.

«Оплата в заклад прийде від Національної служби здоров’я за ринковим тарифом, і людині вже не будуть мати права говорити: купи голочку, бахіли, плівку на рентген і так далі», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

За словами урядовця, направлення на безкоштовні обстеження й аналізи виписуватимуть сімейні лікарі. Вони матимуть право скеровувати пацієнта й до приватних клінік, які уклали договори з Національною службою здоров’я — державним розпорядником бюджетних коштів.

«Щоб почати цю програму в вашому місті, ваші медзаклади мають зробити домашню роботу. Кожен із них має стати комунальним некомерційним підприємством, комп’ютеризувати кабінети своїх лікарів, підключитися до електронної системи охорони здоров’я і укласти договір по цінах, а не по старій системі», — повідомив Павло Ковтонюк.

Додамо, що в планах МОЗ до 2020 року також перевести медичну систему даних у електронний формат. До речі, у 2019 році лікарі почнуть виписувати e-рецепти та е-лікарняні, а старі паперові амбулаторні картки замінять на електронні.

27 декабря, 2018 16:45