В Одесу привезли печатку князя Київської Русі Святослава Хороброго (відео)

Доторкнутися до реліквії, вік якої більш ніж тисяча років, міг вчора ввечері кожен відвідувач бібліотеки імені Грушевського.

За словами організаторів всеукраїнської акції «Пам’ять нації», печатку давньокиївського князя Святослава Хороброго, батька Володимира Хрестителя, таємно вдалося вивезти з Росії до України. Раритет активісти придбали у нащадків археолога, який її викопав. Печатка має для Батьківщини високу культурну та історичну цінність.

«Це єдиний артефакт, який залишився в Україні від часів правління Святослава Хороброго — найвойовничішого, величезного розбудовника нашої держави в Х сторіччі. На сьогодні ця печатка є унікальною реліквією, історичним артефактом українського народу», — заявив історик Олександр Алфьоров.

«Під час всеукраїнського проекту “Пам’ять нації”, печатка вже побувала в таких містах, як Херсон, Запоріжжя, Львів, Київ, Харків. І проект продовжується. І печатка буде подорожувати Україною з метою того, щоб українці чіткіше дізналися про власну історію. Вони були більш обізнані в тому, що відбувалося, тому що ми розуміємо, що той, хто не знає власну історію, він не має власного майбутнього», — зазначив організатор заходу в Одесі Сергій Івіс.

Відвідувачі заходу змогли не тільки познайомитися з раритетом, а й почути пізнавальну лекцію. Науковець розповів про Київську Русь та одного з її князів — Святослава Хороброго.

«Власне, про що говорить нам печатка сьогодні? На обох сторонах печатки є княжий знак — двозуб. Цей двозуб був особистим гербом — символом князя Святослава Хороброго. І його син — Володимир Великий, Володимир Святий — коли став князем київським, він батьків знак змінив. І сьогодні ми всі знаємо цей символ, який має назву тризуб», — розповів історик Олександр Алфьоров.

27 декабря, 2018 14:56