В Одесі інтернет-насильство над жінками стає частішим (відео)

Понад 20 тисяч звернень надійшло на гарячу лінію із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації.

Цього року багато жінок скаржилося на те, що партнери тероризують їх через інтернет.

«У 80 % ситуацій домашнього насильства використовується інтернет-простір, гаджети, смартфони і таке інше. Надсилання погроз, пересилання якихось фотографій, зокрема інтимних. Це відбувається через мережу інтернет, скажімо. Геолокація допомагає чоловікам контролювати жінок, де вони перебувають, і тим самим приїжджати, маніпулювати, шантажувати», — повідомила президент громадської організації «Ла Страда — Україна» Ольга Калашник.

На гарячу лінію 116–123 у 2018 році зателефонували і 20 % чоловіків.

«Для чоловіків наважитись зателефонувати і розказати про свою проблему плюс попросити консультацію — це надзвичайно великий крок для них. В нас є чоловіки, які страждають від домашнього насильства, переважно від дорослих дітей», — зазначила директор департаменту гарячих ліній ГО «Ла Страда — Україна» Альона Кривуляк.

Гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації цілодобова, анонімна та безкоштовна і надає допомогу з психологічних та правових питань.

Кожен охочий може зателефонувати з мобільного 116–123 або зі стаціонарного 0 (800) 50–03–35 з будь-якої точки України.

11 декабря, 2018 15:41