Український уряд впровадить нові ініціативи для осіб з інвалідністю (відео)

Скасувати вимоги щодо підтвердження інвалідності планує український уряд.

За словами прем’єра, це одне із завдань на підтримку вразливих груп населення.

«Людина, яка втратила кінцівку, має з якоюсь періодичністю приходити на медогляд для того, щоб підтвердити, що в неї немає кінцівки. Це ж знущання над людьми, так не може бути!», — заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

На засіданні уряду говорили й про підвищення соцстандартів для осіб з інвалідністю у 2019 році.

«В наступному році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищується на 9 % і становитиме з грудня 1638 грн на місяць, відповідно зростатиме розмір держдопомоги особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю», — повідомив міністр соцполітики Андрій Рева.

Також на засіданні Кабміну обговорили нові будівельні норми, які спрямовані на безбар’єрне середовище.

«Ми розробили окремі буднорми, які називаються “Інклюзивність будівель та споруд”. Це ті норми, які враховують всі групи людей. Якщо раніше тільки враховували малобільні групи, то сьогодні і вади зору, слуху, а також розумову відсталість», — зазначив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Нові буднорми набудуть чинності вже в квітні 2019 року. До речі, напередодні Верховна Рада в першому читанні ухвалила документ, який не дає права забудовникам ввести будівлю в експлуатацію, якщо вона не облаштована засобами доступності.

5 декабря, 2018 20:31