Україна впроваджує європейські стандарти із захисту довкілля (відео)

Після підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна почала активно впроваджувати стандарти ЄС у сфері екологічної політики.

На думку урядовців, одним із титульних став закон про оцінку впливу на довкілля, який діє вже протягом року.

«Це новий європейський інструмент, зовсім інший підхід, ніж раніше була екологічна експертиза, і, звичайно, частина бізнесу остерігалася, не одразу зрозуміла, як це працюватиме. Є ще виклики, пов’язані з тим, наскільки якісно готувати звіти про оцінку впливу на довкілля, як правильно оцінювати ті чи інші впливи», — повідомив заступник міністра екології та природних ресурсів з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

Попри певні успіхи, екологічна політика реформується в Україні повільно. Це пов’язано з тим, що деякі посадовці й громадяни не мають бажання грати за новими правилами.

«З людьми, які чи сумніваються, чи мають багато запитань, потрібно весь час вести діалог, готувати відповідні проекти рішень. Звичайно, є зацікавлені сторони в певних сферах, непрямі інтереси, які ускладнюють процес. Але це проходили всі країни. В жодній країні перемоги або прогрес не відбувалися просто так», — зазначив Микола Кузьо.

Європейські канони захисту довкілля також передбачають захист так званих смарагдових тварин. Це, наприклад, бобер європейський та дика свиня. Річ у тім, що в Європі цих тварин подекуди й не зустрінеш, а в Україні їх багато. Та щоб захистити їх, потрібно не лише зберегти вид, а й їхні домівки, що вже робиться в нашій державі.

14 декабря, 2018 18:33