Перебіг реформи на Одещині: чотири роки потому (відео)

Тридцять одну ОТГ вже створили на сьогодні в Одеській області.

У рейтингу децентралізації наш регіон посідає 18 місце — це результат на четвірку. Проте одними лише цифрами окреслити зміни в утворених громадах неможливо.
Головна мета децентралізації — передати повноваження та фінансові ресурси на місця, адже об’єднані громади не отримують вказівок щодо розвитку із Києва. Переважна частина зароблених коштів залишається в скарбниці ОТГ. Після об’єднання громади отримують від держави додаткові кошти: субвенції на освіту, охорону здоров’я, інфраструктуру тощо.

Проте замало тільки утворити ОТГ: треба скласти стратегії розвитку. Першою в нашій області цей документ затвердила Маразліївська ОТГ. Експерти з питань децентралізації запевняють: Одещина — унікальний регіон України, адже тут проживає більше ніж сотня національностей.

Журналісти 7 каналу завітали до Затишшя, щоб дізнатися, як змінилося життя селища після створення об’єднаної громади та проведення виборів у 2016 році. Сьогодні в ОТГ мешкає понад п’ять тисяч людей. За два роки у Затишші відремонтували школу, дитячий садок та будинок культури.

За час існування громади місцева влада впровадила й низку соціальних програм. Наприклад, пенсіонерам від 80 до 90 років виплачують 600 гривень щокварталу, а тим, кому понад 90, — 3 тисячі гривень. Цього року в Затишші капітально відремонтували дві вулиці, ще дві — в сусідніх селах. Місцева влада також придбала спеціальний транспорт для навчальних закладів та комунальників.

У найближчому майбутньому планують очистити місцевий ставок та створити довкола нього рекреаційну зону. Поруч планується побудувати готель і кафе. У перспективі — відкрити стадіон біля школи. Там також облаштують тренажери та спортивні майданчики.

Віддалені райони Одеської області після децентралізації теж зможуть вийти на новий рівень розвитку, переконані експерти.
23 грудня в трьох новостворених громадах Одещини мали відбутися вибори голів ОТГ, проте через запровадження воєнного стану цей процес відтерміновується на 2019 рік.

10 декабря, 2018 14:59