«Формула-1» може отримати першого гонщика з України (відео)

Що таке мрія? Кожен вкладає в це слово свій зміст. Киянин Іван Пеклін, наприклад, мріє стати першим у світі українцем, який візьме участь у «королеві автоперегонів» — «Формулі-1».

Мрія стати автогонщиком у Івана виросла з захоплення автомобілями. У три роки Іванко вже знав моделі практично всіх автівок. А пізніше в його житті з’явився картинг. Перший кубок України Іван виграв у 9 років. Перед тим посперечався, що в разі перемоги батько кине курити. Так і сталося. Одним із успішних років для Івана став 2015, коли він переміг на чемпіонаті України з картингу.

Щоб керувати автівкою на «Формулі-1», потрібно мати сильні руки та спину. Тож Іван багато часу приділяє не лише їзді, а й бігу та заняттям на турніку.
На сьогодні Іван володіє всіма нагородами, які можна було здобути на українських турнірах з картингу. Проте цей вид спорту — радше хобі, тоді як «Формула-1» може дати старт кар’єрі автогонщика. Але цей шлях нелегкий. Спочатку потрібно пройти «Формулу-4, 3 і 2». І кожен із таких етапів займає рік.

Перегони на машинах «Формули» й картах — зовсім різні речі. Тому для того, щоб здобути необхідний досвід, нині Іван готується до участі в арабській «Формулі-4». Щоб потрапити на цей турнір, потрібно сплатити 200 тисяч євро.

Наразі батьки звертаються до компаній та бізнесменів із пропозицією спонсорства і збирають гроші самотужки: гривня до гривні, але в перемозі впевнені.

Зараз спортсмену лише 17 років, він навчається в 11 класі й попереду в нього, без сумніву, велике майбутнє. Кажуть, що мрії здійснюються. Іван у тому раніше переконався не раз. Будь-хто може допомогти мрії Івана здійснитися: просто напишіть йому у Facebook — https://www.facebook.com/ivan.peklin.

25 декабря, 2018 15:11