З нагоди 85-х роковин Великого голоду в Україні в країні відбудеться понад 20 культурних заходів (відео)

Наступної суботи Україна вшановуватиме пам’ять земляків, які померли від голоду в 1932–33 роках.

З нагоди 85-х роковин Голодомору в країні відбудеться понад 20 культурних та державних заходів. В Одесі та інших обласних центрах 24 листопада відкриється тематична виставка.

«Розмах тих чи інших заходів на місцях, в конкретних місцевостях залежить насамперед від активності громадськості. Серед інших заходів, які ми будемо проводити цьогоріч, надзвичайно важливим є проведення меморіальної сесії українського парламенту Верховної Ради України», — повідомив голова Українського інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович.

Також вже третій місяць поспіль в усьому світі проходить кампанія з поширення інформації про Голодомор як про акт геноциду.

«Цього року 1 вересня, якраз за 85 днів до відзначення голодомору тут на нацрівні, ми почали міжнародну акцію «Запали свічку пам’яті», яка кожен день проходить в іншому місті, кожній країні. Вже станом на сьогодні ця акція пройшла в більше ніж 70 країнах», — зазначив директор Представництва Світового Конгресу Українців Сергій Касянчук.

Додамо, в інтернеті вже створена веб-сторінка, присвячена темі Голодомору, https://85holodomor.in.ua. Тут можна ознайомитися з усіма матеріалами щодо трагедії 1932–33 років.

Загальнонаціональна хвилина мовчання на знак пошани до жертв Голодомору відбудеться 24 листопада о 16:00. Також цього дня кожен охочий може запалити свічку пам’яті й подякувати небу за свіжий хліб на столі.

13 ноября, 2018 18:42