Всесвітній день вегана: яке воно, життя без м’яса (відео)

Понад 5 % українців — вегани. Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології.

Починаючи з 1994 року всі, хто відмовився від їжі тваринного походження, 1 листопада святкують День вегана. У всьому світі проходять акції захисту тварин, а деякі м’ясоїди у знак солідарності відмовляються від споживання тваринної їжі хоча б на день. Памела Андерсон, Раян Гослінг, Бред Пітт, Наталі Портман і навіть Майк Тайсон — усі ці зірки вегани.

Прихильників рослинної їжі стає більше не тільки у світі, а і в Україні. На кінець 2017 року від продуктів тваринного походження відмовилося майже 2 мільйони наших співвітчизників. Через відмову частини українців від тваринної їжі в нашій країні виріс ринок вегетаріанських і веганських продуктів. Тут треба розуміти принципову різницю. Вегетаріанці не їдять лише м’ясо, а ось вегани відмовляються також від молока, яєць і навіть меду.

Проте знайти їжу за смаком — не проблема. На полицях екомагазинів є достатньо рослинних продуктів: починаючи від соєвого молока і закінчуючи ковбасою, чипсами та ікрою. Знайти їжу за смаком можна і поза власною кухнею. В Одесі з’являється дедалі більше закладів громадського харчування, де готують виключно рослинну їжу. Більшість із них створили самі прихильники веганства.

У багатьох веганських закладах можна не тільки поїсти, а і навчитися готувати просту рослинну їжу вдома. Проте лікарі стверджують: аби веганство пішло організму на користь, треба дуже добре розбиратися в дієтології. А ще — вміти складати правильні раціони. Щоб розібратися у цій темі краще, дивіться випуск програми «Золота серЕдина». Наступного понеділка, 5 листопада, о 21:30 в ефірі 7 каналу вегани та м’ясоїди з’ясовуватимуть, чий стиль життя кращий.

1 ноября, 2018 19:47