Одесса
6 Co
USD

Верховна Рада підтримала введення воєнного стану. Хронологія подій (відео)

Законопроект про введення воєнного стану у Верховній Раді підтримали, але ще не підписали.

Наразі його доопрацьовують юристи і вже завтра оприлюднять у газеті «Голос України». Перш ніж проголосувати за, депутати довго сперечалися. Дійти згоди вдалося тільки пізно ввечері. Урешті затвердили введення воєнного стану на 30 діб у 10 областях, які межують з Росією, Придністров’ям і мають вихід до Азовського моря. Отже, вже завтра о дев’ятій ранку життя Вінницької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Чернігівської та Херсонської областей зміниться.

«Мы говорим о тех областях, по которым Украина граничит с Россией, это первое. Второе, мы говорим об областях, по которым Украина граничит с так называемым государством Приднестровьем, непризнанной республикой, через которую РФ может, и достаточно серьезно может, повлиять на Украину. И мы говорим непосредственно о той зоне, которая связана с Черным морем», — прокоментував провідний спеціаліст Одеського філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Колцун.

Проте зміни стосуватимуться лише військових. У найближчий місяць вони працюватимуть у посиленому режимі. На життя простих людей воєнний стан не вплине. Обмеження прав і свобод відбудеться тільки у разі прямої агресії Росії на суші. Аеропорти та залізничні вокзали будуть працювати у штатному режимі. Проте охоронятимуть їх краще. Зазначимо, вибори президента, як і планувалося, відбудуться 31 березня.

«Питання стосовно введення воєнного стану, на жаль, перетворилося на предмет політичного торгу. Мабуть, в цій ситуації якраз президент показав свою державницьку позицію, в той час як представники політичних партій показали, що їх проблема виборів цікавить набагато більше, ніж питання безпеки країни, й бажання прийти до влади для них набагато важливіше, ніж бажання тримати на належному рівні обороноздатність країни», — зазначив політолог Артем Філіпенко.

27 ноября, 2018 14:59