В Україні розпочинається впровадження дуальної освіти (відео)

Дуальну форму освіти починають впроваджувати в університетах.

Мета реформи — дати студентам реальні практичні знання, щоб після закінчення вишів випускники були готові до роботи. Це зекономить гроші бізнесу і водночас вирішить проблему з кадрами.

«Дуальна форма здобуття освіти — це не та форма, яка повинна охоплювати 90 чи 100 відсотків осіб, які навчаються. Але тим не менше це має бути певна кількість людей, які готуються до роботи у конкретного роботодавця, якій знає про своє майбутнє робоче місце. І з цими людьми має бути трудовий договір», — прокоментував гендиректор Директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.

Європейський Союз уже давно обрав шлях дуальної освіти, і лідером цих змін стала Німеччина. Тепер німці допомагають нам.

«Работодатель, университет и студент находят друг друга. Работодатель готов взять человека для того чтобы сопровождать в течение срока обучения в Германии 3 года, у нас бакалаврат 4 года, платить зарплату, обучать, и молодой человек еще работает и интенсивно учится», — повідомив член Ради Федерації роботодавців України Павло Штутман.

В Україні концепцію дуальної освіти розробляли протягом двох років. Зміни мають відбутися як у навчальних програмах, так і всередині самих закладів, адже нерідко студенти практикуються на застарілому обладнанні. До речі, принципи дуальної освіти хочуть впровадити не тільки в університетах, а й в українських технікумах.

15 ноября, 2018 14:41