В Україні можуть ухвалити закон про медіацію (відео)

Закон про медіацію можуть ухвалити в Україні вже найближчим часом.

Наразі документ перебуває на розгляді у профільному комітеті Верховної Ради. Свою ефективність спосіб досудового розв’язання конфліктів довів давно. Проте у нашій країні активно врегульовувати судові спори за допомогою медіатора почали близько року тому.

Наразі кабінети медіації працюють в Одеському господарському та Київському районному судах. Підтримує і фінансує впровадження проекту в Україні Агентство США з міжнародного розвитку.

«Має бути узаконений цей процес на рівні прийняття закону. Я беру участь у розробці проекту закону про медіацію, вважаю, що цей шлях має бути послідовно завершений прийняттям відповідного закону», — заявив член Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

Зазначимо, медіація — це спосіб врегульовувати конфлікти до судового засідання. Вона робить правову систему доступнішою. Адже послуги медіатора безкоштовні, а у разі вирішення конфлікту платити судовий збір не потрібно.

«Мы сохраняем кабинеты медиации в судах и сможем точно так же, на безвозмездной основе, оказывать соответствующие услуги населению. Более того, мы смогли проинформировать, что такое медиация, и показали разницу между медиацией и урегулированием споров в суде практически 700 судьям по всей Украине», — зазначила президент Української академії медіації Луіза Романадзе.

30 ноября, 2018 14:24