В Одесі розробляють додаток для запобігання обігу наркотиків (відео)

 Спеціальний мобільний додаток для боротьби з обігом наркотиків розробляють в Університеті внутрішніх справ.

За задумом авторів, користувачам буде доступна інформація про наслідки вживання наркотиків та відповідальність за їхнє розповсюдження. Окрім того, через нього можна буде завантажувати у загальну базу фото із рекламою.

«Кожен громадянин зможе сфотографувати, наприклад, на стіні номер телефону продавця наркотиків і відправити у базу даних цього додатку. Цю інформацію побачать оперативні працівники і буде відповідна швидка реакція», — прокоментував ректор ОДУВС Іван Катеринчук.

«Наркоінфо» працюватиме на базі IOS та Android. Завантажити додаток на свій пристрій можна буде з нового року, а от онлайн-версія працюватиме вже за два тижні. До речі, найчастіше продавці небезпечних речовин використовують Telegram: зазвичай на стінах із рекламою наркотиків посилання саме на цей додаток. Причина тому — складне шифрування.

«IP-адрес абонента довольно-таки сложно. В связи с этим они себя хорошо чувствуют как для связи между собой, так и для распространения. Одной кнопкой можно удалить всю переписку, и тогда никто не догадается, кто с кем общался», — зазначив завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційного забезпечення ОДУВС Карен Ісмайлов.

6 ноября, 2018 18:50