В Білгород-Дністровському більш ніж 50 людей роками чекають на обіцяне житло (відео)

Неефективність програми забезпечення дітей-сиріт.

Бандитизм, наркоманія та жебракування — така доля чекає на дітей-сиріт Білгорода-Дністровського після інтернату. Так вважають громадські активісти й самі сироти. Більш ніж 50 людей роками чекають на обіцяне житло. І лише одна порушила питання недоліків місцевої програми забезпечення дітей-сиріт на сесії.

Максим Тімотін — сирота, уродженець Білгорода-Дністровського, 34-й у списку на отримання житла. Таких, як він, ще більше ніж півсотні. Максим каже, що черга з 2014 року не рухається. З цим питанням і прийшов на сесію міської ради. Він стверджує, що згідно із законом програма забезпечення сиріт квартирами повинна працювати за кошти місцевого бюджету. Проте в Білгороді-Дністровському програма забезпечення існує переважно за рахунок держбюджету, переконує Тімотін.

Це підтверджує й звіт служби у справах дітей. Перед початком сесії кільком сиротам вручили ключі від квартир. Однак голова бюджетної комісії вважає, що Білгород-Дністровський достатньо вкладає у програму. Максим також вказує на те, що у 2018-му році виділення коштів на міську програму забезпечення дітей-сиріт житлом або було мінімальним, або не передбачалося взагалі. На сесії виступив із запитом: відзвітувати про роботу програми, запланувати її бюджет на 2019 рік і створити контролюючу групу.

Депутати підтримали його голосуванням. Як громадські працівники, так і сам Максим вважають: міська влада Білгорода-Дністровського не хоче навіть розбиратися в законодавстві. А недостатня увага до програми забезпечення дітей сиріт веде до сумних наслідків, стверджують громадські працівники. Максим Тімотін перший, хто порушив це питання та отримав підтримку депутатського корпусу. Сподівається, що на наступній сесії буде поступ у розв’язанні цієї проблеми.

2 ноября, 2018 14:41