Українська влада згортає курс реформ через вибори у 2019 (відео)

Євромайдан, який почався п’ять років тому, закріпив прозахідний курс України, але не привів до суттєвих змін у внутрішній політиці.

На думку більшості експертів, головна мета Майдану — оновлення політичних еліт — так і залишилася невиконаною.

«В позитиві у нас те, що одразу відбулося повернення до конституційної реформи 2004-го, тобто немає можливості монополізації влади. Другий позитивний момент – це, безумовно угода, про асоціацію, безвіз. Навіть попри ці проблеми, які є, попри російська агресію, нація відчула себе сконсолідованою», — зазначив професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

Проте через наближення виборів в Україні почалося згортання процесу реформ.

«Спочатку у нас був величезний прорив. І коли кажуть, що Україна зробила стільки реформ, скільки не робилося за всі попередні роки, — це правда, але це було зроблено в перші роки після Майдану. Роки два, можна сказати, ще третій рік трошки застав. А далі, я би сказала, що застій», — підкреслила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

У фахівців також є претензії до боротьби з корупцією. За їхніми словами, через слабку судову систему хабарники залишаються безкарними. Як наслідок, Україна втрачає ефект від роботи НАБУ та НАЗК.

21 ноября, 2018 16:19