У Києві пройшов перформанс на підтримку бранців Кремля (відео)

Акція на підтримку заручників Кремля відбулася сьогодні у Києві з нагоди Дня ув’язненого письменника.

Згадали не лише митців, а й всіх, кого російський політичний режим запроторив до в’язниці, а це приблизно 70 наших громадян як у самій РФ, так і в Криму. Ще понад 100 українців перебувають у полоні в самопроголошених республіках Донбасу.

«Це акція міжнародного ПЕН-клубу, яка називається Empty Chairs — порожні стільці. Вона проходить з кінця 80-х років минулого сторіччя. Загальна кількість стільців майже 100, але ви можете помітити, що на деяких стільцях написано “Ім’я невідоме”, тому що ми не знаємо, скільки точно бранців Кремля на сьогодні», — прокоментував письменник, співорганізатор акції Вахтанг Кібуладзе.

Попри те, що ця акція не вплине на політику Москви, її головна мета — вкотре нагадати українцям про своїх земляків, які плекають надії на волю. «Ми маємо змінювати суспільну свідомість. І яким би далеким і відкладеним не видавався результат, ми знаємо, що маленькі зусилля, сума їхня зрештою приводить до змін», — зазначив український журналіст Андрій Куликов.

Додамо, порожній стілець символізує автора, який не може бути присутнім на певній події через ув’язнення, затримання чи загрозу життю. Подібні акції цього дня проходять в усьому світі.

15 ноября, 2018 19:31