У 2019–2020 роках на Україну чекає пік боргових виплат (відео)

50 млрд доларів або 188 млрд гривень має заплатити у 2019–2020 роках Україна за обслуговування зовнішніх та внутрішніх боргів.

Ця сума дорівнює всім місцевим бюджетам 2019 року разом узятим. Вирішити проблему можна трьома шляхами: оголосити дефолт, укласти нові домовленості з кредиторами або здійснити реструктуризацію старих боргів. Останнє — найважче.

«Тут має бути політичний консенсус. Тому що якщо уряд або Нацбанк незалежно від персоналій буде проводити технологічно правильну політику, але це відбуватиметься на цьому популістському, я би сказав, неякісному фоні, який дають сьогодні політики, то ясно, що тут ми будемо стикатися з великою кількістю проблем», — заявив доктор економічних наук, професор Ігор Бураковський.

За даними МВФ, цього року держборг України сягне 70,5 % ВВП. Проте боргові зобов’язання не є індикатором поганої економіки. Наприклад, Японія має зовнішній та внутрішній борги в розмірі 320 % від ВВП.

«В двадцятку країн з найбільшим високими боргами входять Бельгія, Нідерланди, африканські країни зрозуміло чому, але й так само входять США, і це, очевидно, говорить про те, що в питанні боргів треба розрізняти економічну й політичну складову», — зазначив Ігор Бураковський.

На думку експертів Світового банку, завеликі борги України — один із чинників, що здатен сповільнити зростання економіки в 2019 році.

2 ноября, 2018 19:24