Три українські кораблі захоплені у Керченській протоці: є постраждалі. Хронологія подій (відео)

Російські військові атакували українські кораблі в Керченській протоці.

Троє наших моряків постраждали. За попередньою інформацією, після виходу з 12-мильної зони катери ФСБ Росії без попередження напали на корабельну групу Військово-морських сил України. Командувач ВМС заявив, що катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» прямували з Одеси до Маріуполя.

«Згідно з всіма відповідними нормами міжнародного права, ми за дві години до входу в протоку попередили про вільне користування правом проходу Керченської протоки», — прокоментував командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко.

Російська сторона проігнорувала повідомлення. Військові кораблі РФ просто пішли на таран, унаслідок чого пошкодили буксир «Яни Капу». Два інших катери взяли на абордаж. Також командувач ВМС України зазначає, що на місці зіткнень були й бойові вертольоти РФ.

«І це вже практично факт агресії, застосування РФ збройних сил і сил ФСБ, а ми будемо все робити, щоб пройти протоку. Якщо ні, ні набули підтвердження дій РФ щодо вільного проходу Керченської протоки і Азовського моря — їх немає», — зазначив Ігор Воронченко.

Захоплені кораблі відбуксирували до Керченського порту, про це повідомляють очевидці у любительському відео.

Троє постраждалих моряків з пораненнями перебувають у лікарні в Керчі, серед них — двоє одеситів, 27-річний Василь Сорока та 18-річний Андрій Ейдер, а також 24-річний мешканець Кіровоградщини Андрій Артеменко. Їхній стан стабільний, зазначають в інформагентстві ТАСС з посиланням на джерело у медустанові.

26 ноября, 2018 14:32