Серед моряків, що потрапили у полон, є співробітники СБУ (відео)

 Співробітники військової контррозвідки дійсно перебували на українських кораблях, які захопили росіяни в Керченській протоці 25 листопада.

Про це повідомив голова СБУ Василь Грицак. За його словами, офіцери виконували службові завдання. Окрім цього, ФСБ Росії опублікувала у соцмережах відео допиту полонених українських моряків.

«Я, Драч Андрей, член экипажа судна «Никополь» Военно-морских сил Украины. 23 числа получил задачу: следовать маршрутом Одесса — Мариуполь через Керченскую протоку», — повідомив член екіпажу корабля «Нікополь» Андрій Драч.

«Когда подошли к Керченскому проливу, зашли на воды России. После чего нам были поставлены команды: остановиться и ожидать подальших команд», — зазначив моряк ЗСУ України Сергій Цибізов.

Як кажуть родичі полонених моряків, вони не впізнають їхньої поведінки на відео. Ймовірно, що хлопці читають або промовляють на камеру раніше підготовлений текст. Також у російських ЗМІ з’явилася і нова інформація про стан поранених моряків, без уточнення прізвищ:

«З трьох постраждалих найбільш важкі травми у двох: в одного з військових відірвало пальці на руці, ще одному сильно пошкодило ногу — осколки увійшли в стегно, унаслідок чого сталася велика крововтрата. Однак усіх, хто отримав поранення, оперативно доставили в Керченську міську лікарню і прооперували».

Усіх інших моряків привезли до Київського райсуду Сімферополя, де їм обиратимуть запобіжні заходи.

27 ноября, 2018 14:23