Семінар-навчання: діалог між місцевою владою та територіальною громадою (відео)

Встановити прямий діалог між органами місцевого самоврядування та дати можливість кожному громадянину взяти участь в житті своєї громади.

Саме цій актуальній проблемі в умовах децентралізації присвятили семінар-навчання представники Громадянської мережі ОПОРА за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Очільникам територіальних громад пропонують, спираючись на передовий європейський досвід, налагоджувати своєрідний місток діалогу з пересічними громадянами. Це дозволить щонайкраще вирішувати найбільш болючі та актуальні проблеми громади.

«Якщо говорити про публічні консультації, ще одним з викликів є відсутність, брак цього досвіду. Яким чином проводити такі обговорення з мешканцями, щоб вони були ефективні? Щоб це був не просто формалізм і для галочки, а реально мешканці могли давати свої ідеї, коментарі і брати участь в прийнятті рішень», — зазначила тренер проекту «Відповідальне управління громадою» Софія Сакалош.

З моменту утворення Куяльницької ОТГ Подільського району минув майже рік. Представники громади запевняють: ведуть конструктивний діалог з населенням безперервно. Додаткове ж навчання за європейськими стандартами дасть змогу стати відкритішими для народу.

«Здесь даётся больше возможности представителям пообщаться между собой, поделиться опытом, принять новые знания от наших очень интересных тренеров. У нас, во-первых, самая большая громада. Это 61 населённый пункт. И представители громады выезжают на встречи с нашими жителями, где задаются вопросы, и, естественно, эти вопросы не оставляют в “долгий ящик”, а это всё решается», — повідомила представник Куяльницької ОТГ Ганна Катрічева.

13 ноября, 2018 14:27