Проти українських моряків в РФ порушили кримінальну справу (відео)

Проти українських моряків порушили кримінальну справу, нібито за звинуваченням у незаконному перетині кордону РФ.

Про це повідомляє Радіо Свобода, посилаючись на спікера президента Росії. Зараз захоплені кораблі і екіпажі тримають у порту Керчі. Зі свого боку президент України віддав розпорядження щодо введення воєнного стану. Зокрема, Петро Порошенко пояснив: до указу увійшли тільки ті норми закону про воєнний стан, що насамперед стосуються військових заходів.

«Росія вже п’ятий рік веде гібридну війну проти нашої держави, але нападом на морські катери вона перейшла до нового етапу агресії. До указу, мого указу про запровадження воєнного стану, увійшло те, що стосується головним чином, різних військових заходів, ми маємо посилити оборону прямо зараз, які в разі вторгнення допоможуть нам якнайшвидше відреагувати, якнайшвидше мобілізувати всі ресурси», — заявив президент України Петро Порошенко.

Також президент наголосив, що РНБО пропонувала запровадити 60 діб воєнного стану. Але через близьку дату виборів тривалість скоротили.

«Запровадити воєнний стан на 30 діб. Для чого? Щоби воєнний стан жодним днем не накладався на початок виборчої кампанії. Саме в грудні я внесу, на початку грудня, проект рішення парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися відповідно до Конституції 31 березня 2019 року, крапка», — зазначив Петро Порошенко.

Остаточне рішення, вводити чи ні, за Верховною Радою. Засідання відновили після о пів на восьму годину вечора.

26 ноября, 2018 20:53