Перерахунок-2019 в Україні: більше стажу — більша пенсія (відео)

За більший стаж та зарплату — вищі пенсії.

За таким принципом буде проходити автоматичне перерахування пенсійних виплат, яке розпочнеться з 1 березня. Наскільки саме зростуть пенсії, стане відомо в січні-лютому, коли Держстат надасть цифри щодо інфляції та середньої зарплати в країні.

«Це підвищення не є адекватним до тих втрат, які відбулися в 2014, 2015, 2016, коли пенсії були заморожені, але принаймні поточні показники інфляції мають бути перекриті», — заявила науковий співробітник ІДСД ім. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Зростання пенсій у 2019 році відбуватиметься залежно від рівня інфляції та росту середньої зарплати — на 50 % від зміни цих показників. На це підвищення в проекті держбюджету закладено 166 млрд грн.

«У нас кожен третій громадянин України — це пенсіонер і, звичайно, є необхідність. Це означає, що треба знайти на це гроші, і це означає, що зростуть пенсійні витрати. А з іншого боку, зросте купівельна спроможність. Не так сильно, але вона буде підтримувана. Але ці гроші повернуться в економіку країни, тому що пенсіонери є надійними споживачами вітчизняних продуктів», — зазначила Лідія Ткаченко.

За даними уряду, підвищення пенсій у 2019-му торкнеться приблизно 10 мільйонів українців. Також нагадаємо, що для військовослужбовців перерахування почнеться раніше — з 1 січня.

6 ноября, 2018 14:37