Одесса
5 Co
USD

ООН: в Україні понад 35 тисяч людей без громадянства (відео)

 В Україні більш ніж 35 тисяч людей не мають громадянства жодної держави.

Такі дані озвучили в ООН. Проте ця цифра не остаточна й може стати значно більшою через конфлікт на Донбасі й втрату Криму.

«Будь-який конфлікт додає тільки й примножує проблему осіб без громадянства. Правове врегулювання цього питання є надважливим і в контексті безпеки України, оскільки у воюючій країні, де присутні тисячі людей недокументованих, і держава фактично не знає про них», — повідомила координатор з адвокації БФ «Право на захист» Дарина Толкач.

Урегулювати базові права людей без громадянства здатен законопроект, який вже має підтримку серед депутатів. Документ дасть змогу міграційній службі України порахувати реальну кількість людей без громадянства.

«Оцей саме законопроект покликаний надати якийсь правовий статус особам без громадянства, тобто людям, які не мають жодних документів і ніякої можливості отримати ці документи», — підкреслила заступник директора Департаменту у справах іноземців ДМС України Ольга Валетенко.

Урядовці також хочуть спростити оформлення свідоцтва про народження й смерть людям із непідконтрольних територій. Нині отримати ці документи можна тільки через суд.

«Ми розробили законопроект, який передбачає адміністративну процедуру для фактів народження або смерті, які відбулися на тимчасово окупованих територіях. Ми хочемо, щоб держава контролювала, наскільки це можливо, міграційні потоки. Приїхав – документи пред’явив – видали документ – розвернувся – поїхав додому», — заявив представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Сергій Мокренюк.

6 ноября, 2018 18:46