Одеському культурному центрі розпочався цикл лекцій про життя політв’язня Стуса (відео)

 Василь Стус і його адвокат Віктор Медведчук.

В Одеському культурному центрі розпочався цикл лекцій про українського політв’язня.

«Ми говоримо про Василя Стуса, бо Одеський культурний центр розташований на цій вулиці. У нас є інтерес, щоб знайти виставу про Стуса, бо одна з важливих місій ОКЦ — промоція українського театру. Тому ми вирішили, що якщо немає такої вистави, ми не будемо зволікати, ми підемо таким шляхом», — повідомив директор Одеського культурного центру Михайло Журавель.

Таємниці його життя, стосунки з іншими дисидентами та загадковість смерті, обставини якої й досі невідомі, розкривав автор і ведучий програми «Історична правда» Вахтанг Кіпіані. Одне з головних питань, яке намагався розв’язати історик, — роль адвоката Віктора Медведчука у судовому процесі над Стусом.

«З одного боку, адвокат в радянській системі, особливо в політичних процесах, — глибоко нещасна людина, бо мусила виконувати партійне замовлення. З другого боку, ми маємо приклади достойних адвокатів, які в ті часи достойно захищали своїх клієнтів. Вони не вигравали справи, але й не вели себе як покидьки», — зазначив автор і ведучий програми «Історична правда» Вахтанг Кіпіані.

Цикл лекцій продовжиться зустрічами з письменниками Андрієм Любкою й Олександром Ірванцем, а також авторами сценарію фільму «Позивний Бандерас» Сергієм Дзюбою та Артемом Кірсановим. Із розкладом заходів можна ознайомитися на сайті Одеського культурного центру.

14 ноября, 2018 14:31