Міфи та факти про можливе введення воєнного стану в Україні (відео)

Безкоштовно працювати, віддати своє житло та майно людям у військовій формі — навколо воєнного стану багато ілюзій та страшилок.

Ми вирішили розібратися, чи справді влада перейде до військових, а людям заборонять виїздити в інші країни. Воєнний стан не передбачає обов’язкового створення військових адміністрацій. Хоча це й можливо.

Так само, лише ймовірна ситуація — це трудова повинність. За потреби, певний час доведеться витратити на суспільно корисну працю. Але законом за це гарантується зарплата та відпустка, а попередня посада зберігається.

Те саме стосується і введення комендантської години. Закон про воєнний стан, зокрема, передбачає і відчуження приватного та комунального майна на користь армії. І навіть тут є одне але: за це держава буде винна вам гроші.

Також можлива заборона страйків та протестів. Але про все це думати зарано: конкретний і остаточний список обмежень прав людини має визначити указ Президента. Терміново забирати в армію нікого не збираються: про це повідомив сам Петр Порошенко.

Є і суперечливі моменти. Ось наприклад, стаття 17 закону про воєнний стан передбачає обов’язок громадян сприяти діяльності військових адміністрацій. Водночас це не зобов’язує підкорятися всьому, що їм наказуватимуть. Адже на противагу є 60-та стаття Конституції, яка звучить так — «ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази».

Конституція гарантує вам цілих 18 статей, які не може порушити жоден воєнний стан. У будь-якому разі люди зможуть звертатися в суд, і не лише в український. Зараз Україна зіштовхнулася з тим, у чому не мала досвіду ніколи. Тож говорити однозначно про обмеження прав людей — зарано.

Проте варто не панікувати та не піддаватися на провокації, а також перевіряти будь-яку інформацію, отриману зі ЗМІ.

26 ноября, 2018 18:40