Курорт Куяльник може отримати статус державного (відео)

Найстаріший курорт України — Куяльницький лиман — може отримати статус державного.

Відповідне рішення сьогодні ухвалили на засіданні Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту й туризму.

«Для нас дуже важливо, по-перше, збереження цього курорту, а по-друге, розвиток цього курорту, без надання цього статусу це неможливо. Немає захисту від того, що на території цього курорту може збудуватися що завгодно, що не почне шкодити. Немає контролю за тими ресурсами, які існують в Куяльницькому лимані. Тому це надважливо для розвитку, для залучення інвестицій і решти», — заявив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

Законопроект також має затвердити округи та зони санітарної охорони курорту Куяльник. На думку авторів документа, це збереже наявні природничі лікувальні ресурси, зокрема й лікувальні грязі.

«Цілющі грязі, які можуть стати родзинкою для всього світу й відродити Одещину, якраз-таки на межі зникнення. Це треба робити зараз, це не треба робити тоді, коли будуть вибори і всі знову забудуть про наші туристичні території», — зазначила народний депутат України Анна Романова.

Законопроект щодо Куяльницького лиману планують винести на голосування до сесійної зали в листопаді, щоб документ був ухвалений перед початком наступного туристичного сезону.

6 ноября, 2018 18:38