Гройсман: кошторис на 2019 рік треба ухвалити до 1 грудня (відео)

Якщо парламент підтримає бюджет на наступний рік до 1 грудня, то Україна вчасно отримає доступ до коштів МВФ, Світового банку та Євросоюзу.

Це дасть змогу втримати стабільність економіки у 2019-му, розрахуватися з боргами, а також зберегти старі державні програми.

«З 1 січня ми маємо прийняти рішення про перерахунок і підвищення пенсій для військових пенсіонерів. Теж нам потрібен для цього бюджет. Майже 12 млн пенсіонерів. Ми будемо робити масштабний перерахунок пенсій з 1 березня, теж потрібен Державний бюджет. На програми субсидування потрібен затверджений Державний бюджет. Плюс… починаємо монетизацію субсидій з 1 січня», — заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Головний фінансовий документ країни в другому читанні зазнає певних змін: зокрема, має зрости дохідна частина завдяки податкам «євробляхерів».

«Також закладено, зокрема, можливість врахування в цьому вже Держбюджеті на 2019 рік можливість отримання для Пенсійного фонду додаткового доходу від легалізації тих автомобілів, які на тимчасовому в’їзді», — повідомив член Ради Федерації роботодавців України Павло Штутман.

Також у бюджет внесли пропозиції президента й заклали додаткові кошти на розвиток інклюзивної освіти, а також на підтримку опорних та сільських шкіл. Нагадаю, Верховна Рада ухвалила бюджет в першому читанні 19 жовтня. Торік головний фінансовий документ ухвалили з затримкою, а саме 8 грудня.

15 ноября, 2018 14:38