Гривня дешевшає: чи є привід для паніки? (відео)

 Гривня стрімко дешевшає.

Фінансисти пояснюють подорожчання долара очікуванням нових виплат ПДВ з боку Держказначейства. Однак, за неофіційними джерелами, це пов’язано із можливим введенням воєнного стану в Україні.

У Нацбанку заспокоюють: мовляв, ризиків для безперебійної роботи банківського сектора у разі запровадження воєнного стану немає. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій на позачерговій зустрічі з керівниками банків країни.

За його словами, ліквідність банківського сектора становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного функціонування. Тож падіння гривні називають спекуляцією.

«Будь-які подібні кроки, на зразок того ж воєнного стану, слугують для різного роду інформаційних спекуляцій. І не тільки інформаційних. Це цілком нормально, на жаль, коли починають гратися на курсі долара, виходячи з політичної ситуації», — прокоментував політолог Артем Філіпенко.

Один долар США за курсом Нацбанку сьогодні коштує 27,79 грн, а от на ринках «Книжка» та «7 кілометр» дорожче: 28 грн 40 коп. та 28 грн 45 коп. відповідно.

26 ноября, 2018 18:52