Чи варто робити щеплення: аргументи за та проти (відео)

Чи варто робити щеплення?

За останні два тижні в Одесі різко зросла кількість хворих на ГРВІ. Проте епідеміологічний поріг поки що не перевищено. Аби захистити себе від інфекцій, медики радять робити щеплення. Та дотримуються таких рекомендацій не всі. Щороку стає дедалі більше батьків, які вирішили відмовитися від вакцинації дітей. Разом з цим зростає і кількість обмежень для невакцинованого населення.

Разом із щепленнями більшість батьків відмовляються також і від ліків. Стверджують: їхні діти хворіють рідше, а вірусні захворювання переносять краще. Попри тенденцію відмов від вакцинації, таких батьків досі небагато. Більшість щеплення все-таки роблять. Не до душі ідея відмовлятися від щеплень і лікарям. Вони стверджують: без вакцинації ми позбудемося колективного імунітету і небезпечні хвороби, такі як віспа, дифтерія і правець, повернуться.

З цієї ж причини невакцинованих дітей не беруть до шкіл і дитсадків. Їм надають право займатися з вчителем індивідуально, писати контрольні і складати іспити. А по закінченню школи вони, як і однолітки, отримають атестат. Питання, робити чи не робити щеплення, залишається відкритим. Розв’язувати його має кожен самостійно. Але треба пам’ятати про можливі ризики як у випадку відмови, так і у випадку згоди на вакцинацію.

13 ноября, 2018 16:33