Боротьба з «пожежами» у багатоповерхівках Одеси: навчання рятувальників (відео)

«Пожежа» у багатоповерхівках в Аркадії та Таїрово.

В одному з будинків у ліфті заблоковані люди. За такою легендою у місті пройшли навчання рятувальників. Головна мета — перевірка дотримання норм пожежної безпеки у будівлях. Згідно з тактичним задумом у квартирі на п’ятому поверсі багатоповерхівки в житловому масиві «Радужний» виникла пожежа. Хаотично припарковані автівки заважають проїзду пожежної машини. Зрештою рятувальникам все-таки вдається під’їхати до осередку умовного займання та витягти драбину до вікна.

У реальному житті усе це повинно займати лічені хвилини, адже на кону людські життя. А ось на іншому об’єкті перевірки — багатоповерхівці у ЖК «Гагарін плаза, 1» — у 2015-му сталася реальна пожежа. За словами фахівців, тоді виникло багато труднощів, і не лише з проїздом. Саме недоліки пожежної безпеки у минулому стали причиною поточної перевірки жилкомплексу.

Бігом по сходах до пожежного виходу на 12 поверсі, там схопити пожежний рукав, розблокувати ліфт та перевірити безпеку людей у квартирах. Без належної фізпідготовки навіть у тренувальних умовах це досить не легка справа. За словами фахівців, навіть після надзвичайної події у минулому, пожежна безпека у будинку залишається не бездоганною.

Як і в попередньому випадку, проїзд до будівлі ускладнений. Окрім припаркованих автівок, перешкоду спецтранспорту становлять шлагбауми та бетонні блоки. Свої висновки рятувальники планують надати прокуратурі.

2 ноября, 2018 19:28