Одесса
21 Co
USD

В Україні бюрократія забирає в малого бізнесу щороку €1 тис (відео)

Близько 500 годин, або три робочі місяці, й понад тисячу євро втрачають підприємці щороку.

Все через бюрократичні процедури, що задля свого функціонування виконує малий бізнес. Всього їх 63.

«Читаємо Мізеса: “Перезаснувати державу на інших принципах, ніж бюрократії, неможливо, тому головний фронт має бути в тому, щоб зменшувати вплив бюрократії на суспільство”», – зазначила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна.

Забюрократизованість бізнесу є не лише в Україні, а й в інших європейських країнах. Проте тиск на підприємців у нашій державі значно вищий у грошовому та часовому еквівалентах. Яскравий тому приклад – радянські процедури.

«Наша команда в буквальном смысле напечатала вот этот пакет документов, который маленький предприниматель, у него четыре человека работает: бухгалтер, кадровик, который с этим списком ежегодно справляется, это стоит для бизнеса около 20 % прибыли», – повідомив голова правління та виконавчий директор аналітичного центру EasyBusiness Андрій Шпаков.

Експерти стверджують: регуляції гальмують розвиток ринку. Проте внести необхідні зміни у кодекси та законодавство може тільки парламент. Зменшити бюрократію дозволить реформа державної служби, яка й досі триває в Україні.

2 октября, 2018 14:46