В порту Чорноморська гинуть вівці: подробиці спасіння тварин (відео)

В порту Чорноморська від голоду гинуть приблизно 300 овець.

Їх повинні були доправити до Туреччини, але плутанина в документах змусила живий товар повернутися до України. Ситуація зайшла в глухий кут. Майже два тижні тварини провели у вантажівках. Приблизно сотня з них загинула від голоду. На сполох забили зоозахисники і активісти.

Середа, дев’ята вечора. Біля п’ятого терміналу порту Чорноморська зібралися зоозахисники, волонтери і активісти. Вони планують врятувати овець, які майже два тижні без їжі і води перебувають у вантажівці. Їх повернули з Туреччини. За словами господарки тварин, замовник відмовився від худоби. А от в’їхати з порту назад в Україну не можна. Що робити далі, неясно. Понад 50 овець вже загинули. Крім того, більшість з них були вагітні, тож у несприятливих умовах поскидали плоди. У терміналі стоїть сморід, адже за тваринами не прибирають. Туші вже мертвих також не утилізують.

Всіх, хто прийшов вночі до Чорноморського порту, довго не пропускали до вантажівки. Врешті, дозволили нагодувати овець. Через соціальні мережі активісти закликали всіх небайдужих принести тваринам їжу. Наступного дня відбулося позачергове засідання протиепізоотичної комісії Чорноморської міської ради. Тут вирішили поки не утилізовувати тварин та надати їм майданчик для розміщення на території терміналу. Комісія рекомендувала Держспоживслужбі надіслати запит до Туреччини, щоб з’ясувати, чи заходила худоба на іноземну територію.

Активісті та власниця сподіваються, що тварин вдасться залишити живими. Однак українське законодавство в такій ситуації передбачає лише утилізацію, інших варіантів не прописано. У Чорноморського морського порту карантинної зони немає, тому її зроблять активісти. В імпровізованому загоні вівці будуть чекати на рішення уповноваженого органу. Тим часом зоозахисники планують звертатися до Верховної Ради, щоб змінити законодавство. За словами активістів, в черзі до порту стоять ще кілька вантажівок із худобою.

 

25 октября, 2018 19:50