В Одеській області впроваджують патронат над дитиною (відео)

Патронатні родини для дітей з’являться в Одеській області вже цього року.

На думку фахівців, це дозволить неповнолітнім, якими тимчасово не можуть опікуватися рідні батьки, жити у родинах. За словами психологів, так дитина не відривається від соціуму та не опиняється у притулку, тому потім їй простіше повернутися до родичів. Обіцяють також фінансування: держава виплачуватиме учасникам програми приблизно 9,5 тисяч гривень на місяць, а також додаткові кошти на потреби дитини.

«Патронатный воспитатель, его профессионализм, заключается в том, что он работает на восстановление и на помощь биологической семье ребёнка. Это не обязательно мама-папа. Это может быть бабушка и дедушка. Это может быть тётя и дядя. Не всегда есть возможность такая у учреждения, то есть ребёнок не вырывается насильственно из семьи, а у него сохраняются контакты и возможность общения со своими близкими», — повідомила національний тренер за Програмою підготовки патронатних вихователів Орина Літвіненко.

«У нас, коли буде група – шістнадцять людей, буде проходити навчання. Навчання планується вже в листопаді 2018 року. Я думаю, що зараз, після конференції, ми з представником партнерства по кожному кандидату ще окремо подивимося, щоб не було ніяких питань. Тому що ж пакети документів відбір проходять, чи є всі документи відповідно до постанови, а вже потім включаються в групи», — зазначила директор Одеського облцентру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Емма Андреасян.

24 октября, 2018 18:48