В Одеській області рак молочної залози щорічно діагностують у тисячі жінок (відео)

Приблизно в 16 тисяч жінок в Україні щорічно діагностують рак молочної залози.

Причому лише в Одеській області це близько тисячі осіб на рік. На думку лікарів, ситуацію з захворюванням на рак молочної залози може покращити своєчасна профілактика. Однак, обласна безкоштовна програма з діагностування гальмує через відсутність цифрового обладнання та нестачу плівки для тих мамографів, що є у наявності.

«Если были бы цифровые аппараты, вообще проблем бы не было. Не цифровые, все аппараты плёночные. Поэтому вся проблема — в плёнках. Как выделяются средства на плёнку, так сразу же и…», — прокоментував онкохірург-мамолог КУ «Одеський обласний онкологічний диспансер» Сергій Бондар.

Ще одна актуальна медична проблема Одеського регіону — сучасна профілактика та діагностування хронічних захворювань органів дихання, таких як бронхіт.

«Если говорить о профилактике хронических заболеваний лёгких, то это, в первую очередь, нужно от доктора добиться диагноза. Если доктор поставит пациенту диагноз “хронический бронхит”, значит он ему поставил полдиагноза», — зазначив зав. пульмонологічного відділення КУ «Одеська обласна клінічна лікарня» Олександр Смоляний.

22 октября, 2018 20:36