В Одесі відкрився перший в Україні музей «совка» (відео)

Старі платівки, іграшки та коктейль за радянським рецептом.

В одній із звичайних багатоповерхівок одесит Дмитро Бакаєв відкрив музей «совка». Близько 30 представлених тут експонатів вдалося зібрати за два роки. Та на цьому власник зупинятися не планує. Каже, колекцію поповнюватиме новими цікавими речами. Головна мета: показати відвідувачам, що СРСР — це не тільки ностальгія за дитинством, а також жах і репресії.

Побачити тут можна імпортні журнали, старі платівки та чудернацькі іграшки. За словами власника, кожна деталь — доказ того, що у Радянському Союзі життя було не медом. Більшість представлених речей у ті часи була заборонена. У кожного експоната — своя історія. Наприклад, заспиртована фігурка дитини, яка нібито народилася з щупальцями восьминога. Раніше вона була в Сімферопольському патологоанатомічному музеї. Рік тому Дмитро Бакаєв її викупив та перевіз до Одеси.

Не менш цікава історія, пов’язана з популярним у радянські часи коктейлем «Сльози слов’янки». Одеський музей єдиний у світі, де його ще можна скуштувати. Інгредієнти довелося пошукати. Приносять нові експонати до музею і відвідувачі.

Сьогодні колекція поповнилася комп’ютером 1991 року. На вигляд це звичайна клавіатура. Та, як виявилося, аби вона запрацювала, її підключали до телевізора чи магнітофона. Всього у музеї близько 30 експонатів. Побачити їх можна у будь-який день. Щоправда, тих, хто надто ностальгує за СРСР, сюди не пустять.

31 октября, 2018 18:45