Українська IT-галузь вийшла на рівень 2013 року (відео)

IT-галузь є однією з найперспективніших в Україні.

Про це свідчать цифри. Внесок ІТ-індустрії в загальний ВВП країни становить 3,3 %. Сьогодні в галузі працюють близько 130 тисяч спеціалістів, а прогнозований обсяг IT-експорту цього року становитиме 4,5 млрд доларів. І це далеко не межа, переконані експерти. Однак у сфері інформаційних технологій і чимало викликів. У Кремнієвій Долині наших програмістів вже давно шанують та радо запрошують на роботу.

Однак Україні потрібно ще більше працювати над розумним самопіаром у світі: тоді інвестори прийдуть вже до нашої держави. Сьогодні IT-бізнес України вже вийшов на довоєнний рівень зростання в 15–20 %, але не всі компанії змогли досягнути росту. Одна з причин цього — брак досвіду побудови бізнес-процесів і, як наслідок, — неможливість спрогнозувати майбутнє своєї компанії. Також українській IT-галузі бракує комплексної бізнес-освіти та бачення майбутнього ринку в глобальній економіці. Навіть у сфері піару.

Щороку в Україні з’являється приблизно сотня нових аутсорсингових компаній, куди приходять працювати молоді кадри. У перспективі вони здатні почати й власну справу. Одним із бар’єрів для розвитку бізнесу в нашій країні, і IT-сфери зокрема, є відсутність стандартів ведення справ. Українські програмісти отримують одні з найвищих заробітних плат у країні. А от податки — не такі великі, як у Європі.

22 октября, 2018 14:39