Одесса
4 Co
USD

У Києві запропонували законодавчо обмежити перелік імен, якими можна називати дітей (відео)

Ніяких Принцес, Мірабелл та Потапів. У столиці запропонували законодавчо обмежити перелік імен, якими можна називати дітей.

Зокрема, законопроект пропонує заборонити реєструвати імена, що складаються із назв предметів, персонажів, хвороб та навіть лайливих слів. В одеському РАЦСі кажуть: незвичайних імен наразі стає дедалі більше. За останні півроку з’явилися одесити з іменами Принцеса Лея, Черешня, Аріель, а ще Вишня, Король, Річард, Золушка-Жемчужина та Трініті-Мірабелла.

Співробітники РАЦСу зазначають: незвичайні імена для своїх дітей дорослі вигадують дедалі частіше. Відмовити у реєстрації батькам не можуть.Втім, попереджають: Мірабелли та Принцеси Леї можуть мати проблеми із оформленням документів у майбутньому.

Списки незвичайних імен Мін’юст оприлюднює регулярно. Ось тільки послухайте: за попередні роки серед українців з’являлися Яровіт, Бомонд, Потап, Мілаша, Хумора та багато інших.

Але поняття незвичайності для всіх – різне. Врегулювати поняття незвичайності імен вирішили новим законопроектом. Його автор пропонує обмежити фантазію батьків та заборонити їм давати імена, що складаються із назв предметів, персонажів, хвороб, абревіатур, цифр. Та навіть таких, що містять лайливі слова.

Однак більшість батьків сумніваються, що закон таки затвердять. А вже інша справа, як жити дитині з таким іменем далі. Але навіть якщо закон затвердять, заборона незвичайних імен не буде остаточною. Батьки дитини або люди, які самі хочуть мати нетипове ім’я, завжди можуть звернутися до суду. І навіть якщо позивач програє в українських судах, то зарадити цьому цілком зможе Європейський. Втім, така тяганина триватиме понад півтора року.

Наразі законодавство дозволяє змінювати ім’я та прізвище з чотирнадцяти років – за згодою батьків, а після шістнадцяти – на власний розсуд. І лише ім’я по батькові закон залишає постійним – його змінити не можна.

2 октября, 2018 14:41