Проект «Пакунок малюка» в Україні триватиме до 2020 року (відео)

Пакунок малюка дістанеться усім: і тим, хто народжує вдома, і навіть породіллям у приватних клініках.

На сьогодні тільки Донецька та Луганська області не приєдналися до цього проекту. Решта регіонів вже отримують бейбі-бокси: щоправда, з затримкою. Але в уряді обіцяють до листопада видати пакунки всім мамам, які народили малюків у вересні-жовтні.

«Пакунок малюка має отримуватися ідеологічно під час виписки. Якщо на момент виписки цей пакунок відсутній в пологовому будинку, то один з батьків заповнює заяву», — заявила заступник міністра соціальної політики з питань євроінтеграції Олександра Чуркіна.

Вартість бейбі-бокса — близько 4 тисяч гривень. До нього входять, зокрема, одяг, пелюшки й підгузки. Сама коробка може слугувати манежем, адже на її дні є м’який матрасик. Натомість у пакунку немає жодних ліків.

«Кожна дитина є індивідуальною, в неї можуть бути різні потреби, різні захворювання. Не існує ніяких універсальних препаратів. Ми дуже наполягали на тому, щоб не входило до пакунку жодних сумішей або пляшечок для вигодовування, бо це рекомендація і ЮНІСЕФ, і Міністерства охорони здоров’я, бо матері насамперед мають займатися грудним вигодовуванням» , — зазначила керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ Ірина Литовченко.

Батьки-усиновителі та патронатні родини також отримають пакунки малюка. Їх, до речі, видаватимуть до 2020 року. Далі урядовці мають вирішити: закрити проект чи продовжити. Варіант надавати породіллям гроші замість бейбі-боксів не розглядають.

17 октября, 2018 14:39