Повернення одесита Андрія Новічкова під загрозою (відео)

Повернення моряка Андрія Новічкова під питанням.

Волонтери, друзі та його родичі створили нову петицію Президенту України, аби прискорити процес обміну одесита на іранця. Андрія тримають в тегеранській тюрмі ще з 11 лютого минулого року. Чоловіка обвинувачують у смерті моряка-іранця, якого той начебто викинув за борт.

Тим часом бабуся Новічкова вважає: її онук став заручником ситуації. За весь час 82-річна Олена Миколаївна продала більшість свого майна, аби забезпечити улюбленого онука хорошими адвокатами. За іранським законодавством, тримати людину без обвинувачення в тюрмі більше ніж два роки заборонено. Саме тому моряку можуть винести поспішний вирок.

В Україні ж питання начебто вирішується: одесита планують обміняти на іранця, якого підозрюють у шпигунстві. Для швидкого розв’язання цієї проблеми потрібне президентське помилування, яке отримати нелегко.

Голова БО «Фонд допомоги морякам «Асоль» Анна Муругова теж добре знайома з долею Андрія Новічкова. Вона побоюється: якщо моряка не врятують зараз, то є ймовірність, що він більше не повернеться.

Крім того, деякі українські чиновники вважають такий обмін нерівноцінним. Друзі, родичі та волонтери створили петицію на сайті президента. Зараз вона набрала менше ніж 300 підписів із 25 тисяч потрібних. Якщо охочих врятувати одесита буде достатньо, вдасться прискорити процес отримання помилування. І Андрій Новічков все-таки повернеться на українську землю.

16 октября, 2018 18:50