Одеса на тринадцятому місці з-поміж 24 міст за рівнем демократичності (відео)

Одеса на тринадцятому місці з-поміж 24 міст за рівнем демократичності.

Середній індекс — 52 %. Найдемократичнішим містом у рейтингу стали Чернівці, що отримали 90 %. Аутсайдери — Житомир та Харків. Такі результати оцінювання Українського незалежного центру політичних досліджень. Експерти протягом травня-серпня з’ясовували, в яких обласних центрах люди можуть впливати на рішення місцевих органів влади, а де таких можливостей немає.

«Ми аналізували процедури, законодавство, тобто ті рішення, які були ухвалені місцевими радами, ми не аналізували практику застосування», — розповів директор проекту USAID «Громадяни в дії» Максим Лациба.

«В ЄС є багато інструментів: і соцопитування, і фокус-групи, їх потрібно впроваджувати, особливо у великих містах. Тому що дійсно, населення різне, різні вікові групи і потреби, і ми це маємо враховувати. Що нас здивувало в Норвегії: перед тим як поставити майданчик, запитують не батьків, а запитують дітей п’яти років – зручно їм чи не зручно», — зазначила експерт всеукраїнської недержавної організації «Асоціація міст України» Наталія Бескупська.

25 октября, 2018 18:29