Облагородження схилів під бульваром Жванецького в Одесі (відео)

Незабаром оголосять конкурс на проект упорядкування території під бульваром Жванецького.

Участь можуть взяти фахівці з усієї України. Перші три переможці отримають гроші. А проект, що посяде перше місце, втілять у життя. Ці схили відомі своєю занедбаністю та брудом. Хоча розташовані майже у самому центрі міста, під бульваром Жванецького. Чи не найперша асоціація одеситів із цим місцем – знайдений колись труп. Він пролежав цілий рік, перш ніж його випадково побачили.

Поліпшувати ситуацію будуть за допомогою конкурсу. Запропонувати свій проект упорядкування горезвісних схилів зможуть фахівці з усієї України. Відбір претендентів розпочнеться вже в листопаді. До речі, до самого конкурсу організатори теж готувалися ретельно. Впродовж двох з половиною тижнів вони стежили за тим, як зараз використовують цю територію, скільки тут гуляє людей, який потік транспорту, та головне – дізнавалися в одеситів, які саме зміни вони хочуть тут бачити.

Фахівці розповідають: історично склалося, що ця територія раніше була околицею Одеси. Ця місцевість найменш досліджена археологами. Тож ймовірно, що під час безпосереднього проведення робіт на схилах, тут можуть знайти й старовинні артефакти. Переможця конкурсу визначать у квітні 2019 року. Загалом призовий фонд становить 300 тис. грн. Обирати найкращі проекти будуть дев’ять членів журі. Серед них архітектори зі Львова, Києва та Харкова.

Втім, перемога у конкурсі — це лише перший крок до перетворень занедбаних схилів під бульваром Жванецького. Далі потрібно буде розробити робочий проект, знайти підрядника і лише тоді перейти до втілення ідеї у життя.

17 октября, 2018 14:30