Більш ніж половину своєї річної зарплати одесити віддають державі, — експерти (відео)

За останніми соціологічними підрахунками, середня «чиста» заробітна плата в Одеській області становить шість тисяч п’ятсот тридцять гривень.

До того, як отримати ці кошти, ми сплачуємо у держбюджет єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Крім цього, із зарплати варто вирахувати також податок на додану вартість, ввізне мито та акцизи.

Отже, за рік середньостатистичний одесит віддає державі майже шістдесят тисяч гривень. Із цієї суми двадцять шість тисяч гривень йде на утримання пенсіонерів. Шість з половиною тисяч на так звану безоплатну освіту та три тисячі чотириста гривень на медицину.

«Як ви думаєте, хто наповнює нацбюджет? Олігархи, великі підприємці, митниця, можливо, на три четверті. Нацбюджет зведений, спільний бюджет – це наші податки, оці гроші (ті 59 тисяч) – не великі підприємства, не промисловість, не митниця – наші податки», — зазначив голова правління ГО «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін.

Дізнатися, скільки чесно зароблених саме вами грошей йде у держбюджет разом з податками, можна на Дерибасівській. Тут волонтери Центру соціально-економічних досліджень влаштували імпровізований обчислювальний пункт.

Проте рахувати власні кошти люди не поспішають. Беруть інформаційні буклети і йдуть. З тих, хто на розрахунки все-таки погоджується, лише одиниці знають, що значна частина зарплати потрапляє у держбюджет. Ще менше громадян усвідомлює, що безоплатну освіту та медицину насправді оплачують вони самі із власних податків.

16 октября, 2018 18:45